Слобожанський спас єднає Україну

17 серпня 2019 року у місті Сватове пройшов ХІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас».

Без всякого сумніву, фестиваль мистецтв «Слобожанський спас» є своєрідною візитною карткою не тільки Сватівського району, а й всієї Луганської області. Сьогодні це єдиний на Луганщині широкомасштабний, з представленими усіма видами мистецтва фестиваль Всеукраїнського рівня.

Фестиваль допомагає учасникам зрозуміти красу і гармонію Всесвіту, засвоїти традиції, звичаї та обряди нашого талановитого народу, свято берегти їх, розкрити духовний потенціал і культурне багатство нації, навчає любити, творити і цінувати прекрасне на Землі.

Луганщина щиро вітала представників інших областей нашої Батьківщини. Свою творчість презентували аматори з Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Полтавської, Львівської, Дніпропетровської, Вінницької областей. Всього у конкурсі взяли участь 250 колективів та окремих виконавців – це близько 700 осіб.

Конкурсні слухання фестивалю-конкурсу відбулись за шістьма номінаціями: «Слобожанський вернісаж», «Слобожанські візерунки», «Калинова зоря», «Козача вольниця», «Пісенна слобода», «Поетичний курінь».

Полтавська область представила дует «Язикаті Хвеськи» з м. Горішні Плавні, дует отримав відзнаку «За кращий гумористичний твір» у номінації «Поетичний курінь».

Майстриня Василина Сушенко з Запорізької області посіла І місце у номінації «Слобожанський вернісаж», а вокальний гурт «Канада» - ІІІ місце серед змішаних вокальних колективів у номінації «Козача вольниця».

Майстер Тетяна Ведмідь з Дніпропетровської області здобула заохочувальний приз у номінації «Слобожанський вернісаж» з декоративно-прикладного мистецтва.

Сольні виконавці та читці завітали на фестиваль-конкурс з Харківської області. У номінації «Поетичний курінь» ІІ місце посів Олег Бородай та заохочувальний приз «Зіркова пісня» у номінації «Пісенна слобода» отримав Віктор Сидоренко.

Донеччина представила народний гурт «Гармонія» з селища Новолуганське, який здобув І місце у номінації «Калинова зоря» на нашому святі творчості.

Народний аматорський козацький ансамбль української пісні «Козачка» з міста Липовець Вінницької області отримав заохочувальний приз у номінації «Калинова зоря».

Народний аматорський вокальний чоловічий ансамбль «Колорит» із Сумської області, Недригайлівського району, село Коровинці посіли І місце у номінації «Козача вольниця».

Заохочувальний приз «Зіркова пісня» у номінації «Пісенна слобода» отримав Олександр Пєтухов місто Очаків, Миколаївської області.

У номінації «Слобожанські візерунки» ІІІ місце посів народний ансамбль танцю «Росинка» Львівської області, Городоцького району, місто Городок.

Чернігівська область представила капелу бандуристів обласної філармонії. Професійні митці завжди є окрасою конкурсів, концертів, фестивалів. Вони стали родзинкою нашого свята.

Аматори та майстри Луганської області гідно виступили на фестивалі-конкурсі «Слобожанський спас». Майже усі райони з’їхалися до Сватівщини, щоб продемонструвати свої вміння та таланти. У номінації «Слобожанський вернісаж» заохочувальними призами були нагороджені: художник Сергій Мицик (м. Сватове) та майстер Сюзанна Задирака (м. Кремінна), І місце посів художник Борис Романов (м. Сєвєродонецьк). У номінації «Поетичний курінь»: ІІІ місце – Валентина Коміна (м. Лисичанськ), І місце – Анатолій Алексєєнко (м. Лисичанськ). У номінації «Слобожанські візерунки» І місце отримав зразковий ансамбль сучасного танцю «Парадіз» (м. Старобільськ). У номінації «Калинова зоря»: ІІІ місце – жіночий вокальний ансамбль «Купава» (м. Сєвєродонецьк), ІІ місце – народний вокальний ансамбль «Веснянка» (с. Білолуцьк, Новопсковський район). У номінації «Козача вольниця» заохочувальний приз «Зіркова пісня» отримала народна хорова капела (м. Сватове), ІІІ місце серед чоловічих вокальних колективів отримав гурт «Берег душі» (смт. Білокуракине), ІІ місце – народний чоловічий вокальний ансамбль «Обрій»; ІІ місце серед змішаних вокальних колективів посів народний хор «Слобожани» (Новопсковська ОТГ), І місце – народний хор «Козачі наспіви» (м. Сєвєродонецьк). У номінації «Пісенна слобода» заохочувальний приз «Зіркова пісня» отримала Аліна Ратій (м. Сватове), серед солістів-вокалістів призові місця отримали: ІІІ місце - Надія Несмашна (м. Сєвєродонецьк), ІІ місце здобули Євгенія Борисенко ( Новопсковська ОТГ) та Оксана Самойленко (смт. Марковка), І місце отримали Олексій Фатєєв (смт. Марковка) та Олена Ростягаєва (м. Лисичанськ); серед виконавців авторських пісень ІІ місце отримала Яна Чистенко (м. Сватове).

Гран-прі фестивалю отримав колектив «ГуляйDANA» Львівської області, місто Старий Самбір. Своїм співом, живою музикою народних інструментів, звучанням проникли у серця та причарували не тільки глядачів. Журі одноголосно присудило головну нагороду фестивалю цьому яскравому колективу.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас» перетворився на щире, радісне свято, а його учасники – на велику дружню родину.

Колективи і солісти, поети і художники, майстри і співаки авторської пісні зробили багатий внесок у розвиток аматорського мистецтва, збереження і популяризацію народних традицій, звичаїв та обрядів.

Всі 250 учасників фестивалю присвятили свої творчі виступи Україні.

Фестиваль «Слобожанський Спас» був не тільки конкурсом аматорів, це був обмін досвідом між творчими колективами. Слобожанська земля об’єднала мистецтвом різні куточки нашої Батьківщини! Ми раді з того, що кожний наступний фестиваль стає привабливішим чудовим мистецьким змаганням, яке відкриває все більше талантів та дає Їм можливість у майбутньому творчо реалізовуватися!

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Травень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6