Положення про обласний фестиваль дитячої творчості «Моя мирна Луганщина»

 

 

Завантажити положення про обласний фестиваль дитячої творчості «Моя мирна Луганщина»

 

 

 

Затверджено

Наказ управління культури,

національностей та релігій

Луганської обласної

державної адміністрації

18 квітня 2017 року № 59-СЄВ

Зареєстровано

у Головному територіальному

управлінні юстиції у Луганській області

04 травня 2017 року № 64/1664

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про обласний фестиваль дитячої творчості

«Моя мирна Луганщина»

 

І. Загальні положення

 

1.1. Обласний фестиваль дитячої творчості «Моя мирна Луганщина» (далі – Фестиваль) проводиться з метою сприяння усвідомленню єдності суспільства в підтримці ідеї миру, встановлення принципів міжнаціональної злагоди, взаємоповаги та порозуміння, популяризації та пропаганди дитячої та юнацької творчості, виявлення та підтримки талановитих дітей, підвищення престижу національної культури, розкриття та подальшого розвитку творчого потенціалу дітей та підлітків на Луганщині, сприяння розвитку зацікавленості до проблем талановитої дитини в суспільстві.

 

1.2. Організаторами Фестивалю виступають:

управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації;

Луганський обласний центр народної творчості;

районні державні адміністрації та виконавчі органи міських рад.

 

1.3. До участі в організації та проведенні Фестивалю його організатори мають право залучати інші державні органи виконавчої влади, підприємства, установи, організації, які надають організаційну або матеріальну допомогу в його проведенні, за їх згодою.

 

1.4. Завданнями Фестивалю є:

виховання у дітей та підлітків патріотизму, любові до рідного краю;

створення сприятливих умов для прояву та реалізації творчого потенціалу дітей та підлітків, спілкування однолітків, творчого простору для діалогу між поколіннями;

розвиток навичок та здібностей дітей у різних видах та жанрах мистецтва;

пропагування, примноження та популяризація надбань національної культури українського народу, художніх засобів і можливостей мистецтва серед дітей та підлітків;

виховання художнього смаку, підвищення виконавської майстерності дітей та підлітків;

залучення митців до творчої співпраці з обдарованими дітьми та підлітками;

узагальнення, розповсюдження та популяризація кращого досвіду роботи з дитячими творчими колективами, учнями та вихованцями.

 

1.5. Інформація про проведення Фестивалю розміщується у засобах масової інформації (через мережу Інтернет та офіційне періодичне друковане видання – інформаційний бюлетень Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації – "Вісник      Луганщини").

 

1.6. Обробка персональних даних учасників Фестивалю здійснюється згідно їх письмового добровільного дозволу, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

 

ІІ. Організація та порядок проведення Фестивалю

 

2.1. Фестиваль проводиться раз на два роки влітку, починаючи з 2017 року.

 

2.2. У рік проведення Фестивалю наказом управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації затверджується місце, дата, час проведення, кошторис, програма та склад Організаційного комітету Фестивалю (далі – Оргкомітет).

 

2.3. До складу Оргкомітету входять представники управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації, Луганського обласного центру народної творчості, професійні митці у галузі культури і мистецтв, представники районних державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад області, за їх згодою (не менше 7 осіб).

 

2.4. У разі внесення змін до програми Фестивалю Оргкомітет зобов’язаний наступного дня після прийняття рішення про внесення змін до програми Фестивалю, повідомити про це його учасників та гостей.

2.5. У Фестивалі беруть участь дитячі творчі колективи, студії, об’єднання, талановиті та обдаровані діти, вихованці позашкільних, учні загальноосвітніх навчальних закладів та закладів культури віком від 6 до 17 років включно.

 

 2.6. Особи, які супроводжують дітей, є відповідальними за життя і здоров’я дітей на весь період проведення Фестивалю.

 

 2.7. Фестиваль проходить у два тури: перший – відбірковий, другий – обласний.

І тур проводиться у районах (містах) Луганської області. За підсумками відбіркового туру до обласного туру Фестивалю міськими та районними організаційними комітетами обираються кращі учасники з кожного напрямку мистецтва.

У ІІ турі міськими та районними організаційними комітетами до обласного Оргкомітету Фестивалю подаються заповнені анкети-заявки згідно з додатком до цього Положення, анкети-заявки подаються не пізніше ніж за два тижні до запланованої дати проведення ІІ туру Фестивалю, на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., особисто та на поштову адресу: Луганський обласний центр народної творчості, проспект Центральний 26, місто Сєвєродонецьк, Луганська область, 93404, Україна.

 

 2.8. Програмою ІІ туру Фестивалю передбачається:

урочисте відкриття Фестивалю;

виставка творчих робіт кращих учасників І туру, майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва;

проведення фестивальних виступів кращих учасників І туру за напрямками;

розважальні програми, конкурси, ігри, спортивні змагання;

урочисте закриття Фестивалю.

 

2.9. Фестиваль проводиться за такими напрямками:

 

  • музичне мистецтво:

 

«Вокальний жанр»

Беруть участь вокальні колективи, шоу-групи, театри пісні, дуети, тріо, квартети. Учасники представляють твори народного, сучасного вокального мистецтва відповідно до стильових і жанрових особливостей. Колективи, які працюють у народному стилі, зберігають особливості народного одягу, діалект, виконавську майстерність, інструментарій. Учасники представляють один вокальний номер тривалістю до 7 хвилин.

Всі виступи проводяться з використанням фонограм «мінус» (на flash-носіях, компакт-дисках), «живого акомпанементу» або без музичного супроводу.

«Інструментальний жанр»

Беруть участь інструментальні колективи, дуети, тріо, квартети. Учасники представляють один твір народного, сучасного інструментального мистецтва

 тривалістю до 7 хвилин.

Всі виступи проводяться «наживо» (без використання фонограм).

 

  • хореографічне мистецтво.

Беруть участь ансамблі, хореографічні колективи, студії, які працюють в напрямках народної та сучасної хореографії. Учасники представляють один хореографічний твір тривалістю до 10 хвилин.

Всі виступи проводяться з використанням фонограм (на flash-носіях, компакт-дисках).

 

  • циркове мистецтво (пластичний етюд, акробатика, еквілібр, каучук,

 жонгляж, балансір, ілюзіон, клоунада і т.д.).

Беруть участь циркові колективи, ансамблі, студії, дуети, тріо, квартети. Учасники виконують одну композицію тривалістю не більше 15 хвилин.

Всі виступи проводяться з використанням фонограм (на flash-носіях, компакт-дисках).

 

  • театральне мистецтво.

Беруть участь театральні колективи, студії, театри мініатюр, лялькові театри. Учасники представляють на конкурс малі сценічні форми, мінівистави, етюди, сцени з вистав та п’єс, які мають композиційно закінчений характер, тривалість виступу не більше 15 хвилин.

Всі виступи проводяться з використанням фонограм (на flash-носіях, компакт-дисках) або без музичного супроводу.

 

  • театр мод.

Проводиться серед театрів мод, гуртків, шоу-студій, творчих об’єднань, у колекції яких є етнічне і стилізоване етнічне вбрання, взуття, художні вироби, головні убори, прикраси та аксесуари. Учасники представляють один вихід тривалістю не більше 10 хвилин.

Всі виступи проводяться з використанням фонограм (на flash-носіях, компакт-дисках).

 

  • декоративно-ужиткове мистецтво.

Беруть участь умільці, гуртки, студії, любительські об’єднання, клуби за інтересами, творчі майстерні декоративно-ужиткового мистецтва. Учасники представляють 2 творчі роботи виконані в різних напрямках та техніках декоративно-ужиткового мистецтва (вишивка, ткацтво, різьблення та художня обробка дерева, лозоплетіння, ковальство, глиняна іграшка, інтер’єрна іграшка, лялька-мотанка, бісероплетіння, в’язання, орігамі, печворг, квілінг, фелтінг, флористика, природні матеріали та інше).

Всі роботи повинні бути оформленні належним чином (вказати П.І.Б. автора, назва роботи, техніка виконання та використані матеріали).

 

  • мистецтво фотографії.

Беруть участь фотоаматори, фотостудії, гуртки, об’єднання. Учасники представляють не більше 2 робіт (портрети, натюрморти, пейзажі, жанрові, репортажні подієві знімки), які виконані на фотографічній плівці, цифровими фотоапаратами в чорно-білому або кольоровому зображенні.

Допускається незначна обробка фото, без додавання рамок та використання фотомонтажу. Всі роботи повинні бути оформлені належним чином (вказати П.І.Б. автора, назва роботи).

 

2.10. До участі у Фестивалі не допускаються учасники, які у своїх виступах прямо чи опосередковано пропагують культ насилля та жорстокості, провокують розпалювання національної, соціальної, релігійної, громадянської чи іншої форми ворожнечі.

 

2.11. Виступи та творчі роботи учасників повинні пропагувати мир взаємоповагу і розуміння та відповідати гаслу Фестивалю – «Дитяча творчість – шлях до миру».

 

ІІІ. Нагородження учасників Фестивалю

 

3.1. Всі учасники обласного туру Фестивалю нагороджуються дипломами за участь та цінними подарунками.

 

3.2. Оргкомітет обласного туру Фестивалю має право нагороджувати учасників спеціальними призами від підприємств, установ та організацій, а також від фізичних осіб, відповідно до чинного законодавства.

 

ІV. Технічні вимоги для учасників Фестивалю

 

4.1. Музичний супровід-фонограма повинна бути записана на flash-карті або на компакт-диску.

 

4.2. Учасники Фестивалю за напрямками «Декоративно-прикладне мистецтво», «Мистецтво фотографії» самостійно забезпечують оформлення свого виставкового місця (стіл, скатертина, виставкове обладнання).

 

 

 V. Фінансове забезпечення Фестивалю

 

5.1. Фестиваль не є комерційним заходом.

 

5.2. Фінансування Фестивалю здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань обласного бюджету, передбачених на заходи в галузі культури та мистецтв, та не виключає можливості залучення в установленому порядку інших надходжень, не заборонених чинним законодавством України.

 

5.3. Витрати на відрядження учасників Фестивалю забезпечують органи державної влади, органи місцевого самоврядування, установи та організації, що здійснюють відрядження.

 

 

 

 

 

Начальник управління                                                                                                                      А. О. Адамчук