Комунальний заклад «Палац культури ім. В.М. Сосюри м. Лисичанська»

Директор,

керівник театрального гуртку «Іскорка»

 Лариса Миколаївна Мусенко

 

 Лариса Миколаївна Мусенко працює в культурі вже понад 45 років з них 21 рік на посаді директора.

 Талановита й творча людина, провідна солістка Палацу культури. Як солістка приймала участь в Обласних фестивалях-конкурсах і неодноразово нагороджувалася дипломами 1 та 2 ступеню і цінними подарунками.

За високий професіоналізм і творчу активність неодноразово була нагороджена грамотами і подяками: Управління культури національностей та релігій, Лисичанського виконавчого комітету і Відділу культури Лисичанської міської ради.

 

Історично - інформаційний матеріал про КЗ « Палац культури ім. В.М.Сосюри м. Лисичанська»

 В 1951році на одному з комсомольських зборів було внесено рішення: побудувати Будинок культури, який зміг би задовольнити всі потреби молоді і жителів мікрорайону. Сказано – зроблено!

І закипіла робота, відпрацювавши на заводі зміну, жителі йшли працювати на будівництво Будинку культури.

   5 листопада 1954р. був зданий в експлуатацію Будинок культури Лисичанського Скляного заводу.

     В 1965 році на клопотання жителів м. Лисичанськ Будинку культури Лисичанського Скляного заводу було присвоєно ім'я видатного поета Володимира ім. В.М.Сосюри. У березні 2001 року Палац культури ім. В.М.Сосюри був переданий до відділу культури Лисичанськкої міської ради. А в січні 2009 року він став Комунальним закладом «Палац культури ім. В.М.Сосюри м. Лисичанська».

     6 січня 1968р. у день 70-ти річчя поета в Палаці культури ім. В.М. Сосюри був відкритий меморіальний музей Володимира Миколайовича Сосюри. До експозиції увійшли особисті речі поета, нотатки з його віршами, фотографії сім’ї та інші експонати.                                    

    З відкриттям меморіального музею В.М.Сосюри розпочалася велика екскурсійна робота. Звідусіль до меморіального музею приїжджають гості, щоб віддати шану творчості видатного поета – лірика В.М.Сосюри. Музей неодноразово відвідали сини поета Микола, Олег та Володимир з дружинами, правнук поета Олексій; друг дитинства В.М.Сосюри Лисичанський художник І.Д.Горох; музей також відвідали видатні люди, такі як: Гальченко С.А. – кандидат філологічних наук, заступник директора інституту літератури ім.. Т.Шевченко НАН України, член Національної спілки письменників України; Глуховцева К.Д. – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української філології та загального мовознавства Луганського національного педагогічного університету ім.. Т.Шевченко; професори Луганського національного педагогічного університету ім.. Т.Шевченко – Горошкін О.М., Неживий О.І., Ушченко В.Д. та інші.

     За 45 рокив роботи меморіальний музей В.М.Сосюри відвідала велика кількість людей. Музей відвідують мешканці не тільки нашого міста, віддати шану поетові приїздять з багатьох областей України: Луганської, Донецької, Черкаської, Харківської, а також з Києва та Львова. 

     Справжнім надбанням Палацу культури завжди були і є творчі об'єднання, яких в різний час його історії було завжди багато. Це і танцювальні колективи бального, естрадного і народного танцю під керівництвом Деніченко Антоніни Вікторівни; хор "Ветеранів", хор "Народний", хор "Академічний" під керівництвом Філіппенко Василя Володимировича і Дорофєєва Віктора Максимовича; драматичний кружок під керівництвом Фоміна Олександра Івановича, вокальні ансамблі вокально-інструменталь-ні ансамблі.

     Особливою гордістю Палацу культури був "Духовий оркестр" під керівництвом Люцинського Йосипа Миколайовича.

     Концерти колективів худож-ньої самодіяльності користува-лися великою популярністю у глядачів. Колективи гастролювали не тільки по Луганській області, але і далеко за її межами, а також були в Болгарії і Угорщині.

     За всю історію на сцені Палацу Культури ім. В.М.Сосюри виступала величезна кількість знаменитих, легендарних артистів і музикантів: Валерій Леонтьєв, Валентина Толкунова, Ніна Матвієнко, Юрій Багатіков, Михайло Пуговкін, Тамара Носова; український народний хор ім. Верьовки, російський народний хор ім. П'ятницького і, багато, багато інших.

     Стіни Палацу культури пам'ятають тих, хто в 1954році заклав культурні традиції, які не втрачені і продовжують жити і сьогодні! В перебігу 60років роботи ПК ім. В.М.Сосюри в будь-яку погоду поспішають дорослі і діти в наш світлий і просторий Палац культури, щоб зануритися в світ мистецтва, краси і гармонії. Можливість розкрити свій талант і відчути радість творчості їм допомагають 12 кваліфікованих фахівців і 16 самодіяльних колективів. Нам дуже приємно, що для багатьох людей у віці від 5 і до 75лет ПК зміг стати якимось острівцем, де не вичерпується політ фантазії і де людина відпочиває душею.

     Протягом 2015р. при ПК ім. В.М.Сосюри діяли 16 колективів художньої самодіяльності, які відвідують учасники різного віку. Також протягом року проводилися засідання 11 любительських об'єднань та клубів за інтересом.

     Учасники художньої самодіяльності ПК ім. В.М.Сосюри активно беруть участь у міських, регіональних, обласних, Міжнародних фестивалях-конкурсах та Чемпіонатах України та Євразії , які проходили в: країнах Грузія, Єгипет, Турція, Болгарія Китай; містах: Київ, Красний Лиман, Донецьк, Лисичанськ. І неодноразово посідали призові місця, про що свідчать численні дипломи, медалі кубки.

 

Адреса:

м. Лисичанськ, вул. Героїв Сталінграду, 1

Телефон: (06451) 37036