На початку лютого  2017 року відбулась експедиція методиста з розвитку театрального жанру Луганського обласного центру народної творчості  в місто Рубіжне з метою вивчення досвіду роботи Народного театру музичної комедії, заснованого у 1933 році.

Засновником цього театру був Іван Зеленський. Перший успіх колективу принесла постановка народної опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка».

У витоків театру стояли молоді талановиті актори:    К. Деркачева, Г. Манченко, Х. Олейников, Н. Киріченко і багато інших. Найбільш значна робота першого десятиліття існування театру — оперета А.Рябова «Свадьба в Малиновке».

У 1959 році театру надано звання «народного» аматорського колективу. Цього високого звання колектив був удостоєний першим в області і одним з перших в Україні

З 2010 року Народний театр музичної комедії очолює Гавва Анатолій Іванович, громадський діяч, сумісник. Основна посада: заступник директора в комплексі позашкільної роботи з дітьми і юнацтвом.

Останнім часом були поставленні великі 2-актні твори, такі як  «Ханума», «Циганський барон», «Продавець птиць». В репертуарі  майже вся класика. В старенькій аудиторії, на стінах якої вся історія творчого життя театру, колектив збирається  з великим задоволенням, працюючий над новим твором «Бал в Савойє», прем’єра якого планується в квітні. Під стареньке  фортепіано роблять вправи на дихання, артикуляцію, польотність звуку, розспівуються та вивчають нові музичні номери.

 Зараз  колектив має подвійний склад - понад 10 ролей дублюються, при цьому  вони  абсолютно різні за  характером. Це зумовлено браком репертуару. І якщо є цікава п’єса, то не можливо дістати музичний клавір, або п’єса розрахована на невелику кількість діючих осіб. Це є головною проблемою цього унікального для області самодіяльного колективу.

«В нас є все необхідне для репетицій: костюмерна з достатньою кількістю костюмів, декорацій для вистав, старенькі але працюючі софіти,  але хотілось б мати більш сучасне» - каже керівник театру Анатолій Іванович Гавва. Колектив на даний час не має свого хореографа, тому вимушений звертатись за допомогою  в постановці хореографії до керівників хореографічних колективів міського Палацу культури.

На прем’єри вистав  збирають майже повні зали, творчістю театру цікавиться і молодь, і люди похилого віку.

З  часу заснування  пройшло 84  років. Театр має  багату  історію, понад 90 вистав, тисячі вдячних глядачів рідного міста, області, України та навіть ближнього зарубіжжя. У складі театру робітники та службовці міста, викладачі та учні, студенти. Поряд з корифеями працює талановита молодь, з якою театр пов’язує своє майбутнє. Дбайлива, чуйна допомога старших акторів, захопленість режисера допомагають розкритися обдарованій молоді. Це тільки паростки, але прийде час, і вони розкриють свої здібності і театр розквітне новими молодими талантами, з сучасними підходами до постановки безсмертної класики. Молодь, прагне дбайливо зберігати традиції, що складалися роками, стиль театру, високу сценічну культуру. Майбутнє театру багато в чому залежить від тих, хто приймає естафету сьогодні.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Листопад 2019
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1