Чарівна філігрань

Весна це не тільки пробудження природи, а й час нових ідей, здійснення мрій, прилив творчого натхнення. Тож в ці весняні дні в світлиці Луганського обласного центру народної творчості пройшов майстер-клас у техніці «джутова філігрань». Джутова філігрань дозволяє створювати витончені ажурні вироби як для себе, так і для дому.

    

Це мистецтво виникло ще в давнину, коли в якості матеріалу використовували дорогоцінні металеві нитки. Сьогодні їх чудово замінює шпагат джутовий, з яким працювати набагато простіше. На перший погляд здається, що філігрань дуже важко освоїти. Але насправді з цією технікою може впоратися будь-яка людина. Потрібно тільки трохи посидючості, фантазія і бажання попрацювати.

Майстер-клас провела майстриня обласного народного клубу ЛОЦНТ «Золоте руно» - Марія Кожухова. Робота з натуральною ниткою настільки приємна, що відразу залучає молодих рукодільниць. Прості прийоми і нескладний алгоритм дій дозволяють швидко освоїти цю чудову старовинну техніку. Під час майстер-класу присутні дізнались про різні методи та прийоми роботи з джутовою ниттю, варіанти її застосування у декоруванні предметів побуту.