Вітаємо переможців!

28 травня 2020 року відбувся весняний цикл обласного відкритого фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest».

Фестиваль проводився відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами).

У фестивалі взяли участь аматорські колективи, окремі виконавці, майстри народного мистецтва з міст Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Щастя, Кремінського, Новопсковського, Попаснянського, Станично-Луганського, Сватівського районів, Красноріченської та Троїцької об’єднаних територіальних громад.

Учасники фестивалю представляли фото робіт та відео записи концертних виступів за такими номінаціями: «обрядові, родинно-побутові дійства», «народний танець», «народна пісня», «народне музикування», «народний гумор», «народне декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво» та «сучасне українське декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво».

За умовами проведення фестивалю-конкурсу учасники представляли по дві творчі роботи відповідно до тематики та гаслу фестивалю «А вже весна скресла, що ти нам принесла?». Нажаль не всі учасники дотрималися вимог конкурсної програми і тому, за рішенням організаційного комітету, роботи які не відповідали тематиці та направленості фестивалю не були оцінені членами журі.

Все ж таки журі визначило переможців обласного відкритого фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest».

Диплом ІІІ ступеня

Номінація «Народне декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво»: Зінченко Анастасія, учасниця клубу за інтересами «Скриня» комунального закладу «Палац культури ім. В.М. Сосюри міста Лисичанська» (керівник Попович Наталія); Проценко Анжеліка, смт. Білокуракине; Давиденко Людмила, учасниця клубу «Сударушки» міської комунальної установи «Палац культури» Рубіжанської міської ради (керівник Третякова Лідія).

Номінація «Сучасне українське декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво»:

Жарко Наталія, Матвейчук Марина, учасниці творчого об’єднання «Скарбниця талантів» Кремінського району (керівник Гарькава Лариса); Бєлікова Олена, учасниця клубу за інтересами «Скриня» комунального закладу «Палац культури ім. В.М. Сосюри міста Лисичанська» (керівник Попович Наталія); Токарєва Наталія, с. Передільське Станично-Луганського району.

Номінація «Народна пісня»:

народний фольклорний колектив «Водограй» Камишуваського сільського Будинку культури попаснянського району (керівник Богородицький Юрій); народний ансамбль народної пісні «Мрія» комунального закладу «Щастинський міський Палац культури» Новоайдарського району (керівник Януш Марія); Глушко Людмила, солістка Петропавлівського селищного Будинку культури Станично-Луганського району.

Номінація «Народний танець»:

хореографічний колектив «Time dance» комунального закладу «Палац культури ім.. В.М. Сосюри міста Лисичанська» (керівник Кутковська Світлана).

Диплом ІІ ступеня

Номінація «Народне декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво»: Задирака Сюзанна, учасниця творчого об’єднання «Скарбниця талантів» Кремінського району (керівник Гарькава Лариса); Третякова Лідія, керівник клубу «Сударушки» міської комунальної установи «Палац культури» Рубіжанської міської ради.

Номінація «Сучасне українське декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво»:

Горбунов Едуард, Козинська Владислава, учасники клубу за інтересами «Скриня» комунального закладу «Палац культури ім. В.М. Сосюри міста Лисичанська» (керівник Попович Наталія).

Номінація «Народний гумор»:

 Рогозіна Лідія, учасниця народного театру музичної комедії міської комунальної установи «Палац культури» Рубіжанської міської ради (керівник Піоваров Сергій).

Номінація «Народне музикування»:

інструментальний дует «Русь» комунального закладу «Палац культури ім. В.М. Сосюри міста Лисичанська» (керівник Сидоренко Валерій).

Номінація «Народна пісня»:

народний вокальний ансамбль «Черемшина» Петропавлівського селищного Будинку культури Станично-Луганського району (керівник Глушко Людмила); Фролова Марія, солістка Троїцького центрального Будинку культури.

Номінація«Народний танець»:

зразковий ансамбль танцю «Орля» міської комунальної установи «Палац культури» Рубіжанської міської ради (керівник Головенко Роман).

Номінація «Обрядові, родинно-побутові дійства»:

дитячий фольклорний гурт «Оксамит» Новопсковського районного Центру культури та дозвілля (керівник Шморгун Наталія).

Диплом І ступеня

Номінація «Народне декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво»: Толочко Марина, учасниця клубу «Райдуга талантів» комунального закладу «Лисичанська централізована бібліотечна система» (куратор Фролова Тетяна); Сікора Зоя, учасниця клубу «Творча стежина» міської комунальної установи «Палац культури» Рубіжанської міської ради (керівник Ліхачова Ольга).

Номінація «Сучасне українське декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво»:

Непран Вікторія, учасниця студії декоративно-вжиткового мистецтва «Чудова майстерня» Будинку дитячої творчості міста Кремінна (керівник Авчиннікова Олена); Руло Емма, учасниця клубу сучасного декоративно-прикладного мистецтва «У пані Зосі» міської комунальної установи «Палац культури» Рубіжанської міської ради (керівник Ласман Зоя).

Номінація «Народний гумор»:

Музична міні-вистава «Заїгриш» у виконанні студії сучасного танцю «Модус», шоу-гурту «Нон-стоп» та зразкового вокально-хореографічного ансамблю  «Ладоньки» міської комунальної установи «Палац культури» Рубіжанської міської ради (керівники Костникова Олена, Дьоготь Ліна, Бахмет Ірина, Ханенко Олена).

Номінація «Народне музикування»:

народний оркестр народних інструментів міської комунальної установи «Палац культури» Рубіжанської міської ради (керівник Дєнєжкіна Наталія).

Номінація «Народна пісня»:

Ростягаєва Олена, солістка комунального закладу «Палац культури ім. В.М. Сосюри міста Лисичанська» (керівник Гарбузюк Тетяна); народний ансамбль народної пісні «Лелеченька» комунального закладу «Кремінський районний Будинок культури» (керівник Крицька Юлія);

Номінація «Народний танець»:

Хореографічна композиція «Василина» у виконанні народного ансамблю бального танцю «Еврика», зразкового ансамблю естрадного танцю «Талісман», колективу сучасної хореографії «DKdance» комунального закладу «Свєродонецький міський Палац культури» (керівники Кулаков Сергій, Караченцева Наталія, Кормило Яна).

Номінація «Обрядові, родинно-побутові дійства»:

народний фольклорно-етнографічний колектив «Білолучанка» Білолуцького селищного Будинку культури (керівник Шуляк Людмила).

Окремою нагородою – «Надія фестивалю», журі відзначило юну учасницю у номінації «Народна пісня»Софію Шушуру, вихованку Навопсковської школи мистецтв (керівник Шморгун Наталія).

Ще раз вітаємо переможців весняного циклу обласного відкритого фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest».

В майбутньому, у літньому циклі фестивалю, оргкомітет сподівається на більш ретельніший вибір учасниками репертуару.

Прийом заявок на участь у літньому етапі фестивалю-конкурсу буде розпочато з 1 по 19 червня 2020 року.