Експедиція з виявлення елементів НКС

Процес дослідження та збереження елементів нематеріальної культурної спадщини є одним з напрямків діяльності Центру. Так 12 серпня 2020 року з метою реалізації Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини», створення обласного реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини Луганським обласним центром народної творчості проведена експедиція з виявлення елементів нематеріальної культурної спадщини на території Привільської об’єднаної територіальної громади.

На даний час в громаді не створено місцевого переліку, тому ЛОЦНТ надає методичну та практичну допомогу щодо виявлення, фіксування, документування елементів НКС.  В ході робочої поїздки було проведено семінар з виявлення та документування елементів НКС та здійснено дослідницьку експедицію.

В семінарі взяли участь завідуюча відділом народної творчості Наталія Стрєльцова, методист з НКС Альбіна Ткаченко, начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури та релігій Привільської сільської ради Віталіна Романенко, спеціалісти відділу освіти, молоді, спорту, культури та релігій, керівники закладів культури Привільської сільської ради.

Під час проведення експедиції за допомогою методичних рекомендацій та практичної допомоги працівників Центру створено орієнтовний список ймовірних елементів НКС, які побутують на території громади. Визначено найпоширеніший елемент на території громади «Лист» – це весільна випічка у вигляді гілки, яка використовується під час весілля. Розпочата робота  з подальшого дослідження, опису та фіксації виявленого елемента.

 

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: