Народний чоловічий гурт «Сватівські козаки»

Сватівського районного Народного дому «Сватова – Лучка»

 

 

Рік створення колективу: 1997

Рік присвоєння звання: 2000

Рік останнього підтвердження звання: 2012

 

Керівник:

Ляшик Петро Валентинович

 

У 1998 році – колектив отримав перший вагомий здобуток – звання лауреата обласного фестивалю «Червона калина».

1999 році Всеукраїнське товариство «Просвіта» запросило колектив на урочистий концерт з нагоди 130-ї річниці цього товариства.

2000 році на запрошення Міністерства культури і мистецтв України та Полтавського обласного Управління культури «Сватівські козаки» в рамках «Сорочинського ярмарку» взяли участь у Всеукраїнському огляді народної творчості.

У репертуарі колективу історичні козачі пісні, побутові, жартівливі в’язанки народних пісень.

 

 

Звання «народний» підтвердив народний чоловічий гурт «Сватівські козаки»

 

2 листопада 2018 року у «Сватівському районному Народному домі «Сватова - Лучка»  відбулась атестація аматорських колективів щодо підтвердження звання «народний».

Народний чоловічий гурт «Сватівські козаки», керівник Петро Валентинович Ляшик (КЗ СРНД «Сватова - Лучка»).

 

Колектив був створений у 1997 році на базі Центру культури і дозвілля. До жовтня 2010 року його незмінним керівником був заслужений працівник культури України – Олександр Давиденко. Саме під його керівництвом чоловічий вокальний ансамбль досяг значних успіхів у виконавській майстерності. У 1998 році – колектив отримав перший вагомий здобуток – звання лауреата обласного фестивалю «Червона калина». Перший успіх за межами Луганської області прийшов до колективу на обласному фестивалі фольклору та етнографії у Донецькій області «Сіверський Донець», де колектив став дипломантом фестивалю. Окрасою колективу став музичний супровід у складі: сопілка, труба, бубон, бухало, малий склад ударних інструментів, контрабас, баян.

У 2000 році на запрошення Міністерства культури і мистецтв України та Полтавського обласного Управління культури «Сватівські козаки» в рамках «Сорочинського ярмарку» взяли участь у Всеукраїнському огляді народної творчості – отримали звання дипломантів.

За високий професіоналізм та виконавчу майстерність колективу «Сватівські козаки» було присвоєно звання «народний» від 05.09.2000 року. Колективу притаманна висока вокальна майстерність, підвладна і народна, і академічна манери виконання. Гармонійно звучать у їх виконанні  і історичні козачі твори, і побутові, і жартівливі в’язанки народних пісень. Але основою репертуару є авторські твори керівника колективу. За роки існування колектив стає лауреатом І та ІІ Всеукраїнських оглядів народної творчості, став єдиними від Луганської області учасником заключного концерту І Всеукраїнського огляду народної творчості в Національному палаці «Україна» (м. Київ), учасником Гала -  концерту Всеукраїнського фестивалю патріотичної пісні «Воля - 2002» у м. Івано – Франківськ, лауреатом ІІ, ІІІ Міжнародного фестивалю мистецтв «Слобожанський Спас», дипломантом Всеукраїнської виставки – ярмарки в музеї Національної академії наук України (с. Пирогове).

Зі своїми концертами і участю у фестивалях та оглядах «Сватівські козаки» побували в містах Львівської, Волинської, Рівненської, Івано – Франківської,  Полтавської, Київської, Харківської, Донецької областей. Немає жодного населеного пункту Сватівського району, де б не побував народний чоловічий гурт «Сватівські козаки».

З 2010 року колектив очолив Олег Федорович Комісаренко. За роки його керівництва колектив поповнив свій репертуар новими піснями, але  зберіг і попередній стиль.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Травень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6