Луганщина – це Україна!

18 червня 2021 року на мальовничих теренах берегів річки Красної Кремінської об’єднаної територіальної громади розпочався щорічний відкритий обласний фестиваль «Луганщина – це Україна!».

Кращі 26 аматорських колективів з дев’яти громад області взяли участь у концертній програмі «Вінок України виплітаю з талантів рідного краю», в ній були представлені вокальні, хореографічні та вокально-хореографічні композиції, що прославляють наш рідний край та людей, які в ньому проживають. Неповторні тембри голосів, яскраві костюми, позитивна енергетика артистів не залишили байдужим жодного глядача.

Вражали своєю майстерністю народні умільці - учасники виставки майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Витоки». Виставкова експозиція кожної з 22 громад поєднувала витоки традиційної культури Луганщини, які під впливом сьогодення трансформувалися в сучасність. У виставці взяли участь понад 300 майстрів, які демонстрували вироби традиційних народних ремесел та вироби, виконані у сучасних напрямках та техніках декоративно-ужиткового мистецтва. Кожна громада не тільки демонструвала вироби народних умільців, а й презентувала елементи нематеріальної культурної спадщини, які побутують на її території.

Фінал щорічного відкритого обласного фестивалю «Луганщина – це Україна!» приймала Сватівщина. Саме тут 19 червня 2021 р., відбулось театралізоване дійство з елементами історичної реконструкції «Поема про землю Луганську», представлене Луганським обласним академічним українським музично-драматичним театром. Концертну програму в рамках обласного фестивалю «Луганщина – це Україна!» продовжили ансамбль пісні і танцю «Радани» Луганської обласної філармонії та гурт «БеZМеЖ».

Дводенну програму фестивалю відвідало близько 5 000 глядачів.