Новопсковський районний центр культури та дозвілля

 

 

Директор

Тетяна Олексіївна Ігольнікова

 

 

Тетяна Олексіївна Ігольнікова, 1961 року народження, трудову діяльність розпочала в 1979 році. У 1982 закінчила Ворошиловградське державне культурно-освітнє училище. З 1981 року працює в Новопсковському РЦКД, який до 2004 року мав назву районний Будинок культури. З 1981 р. по 1991 р. Тетяна Олексіївна працювала режисером, методистом, інспектором відділу культури. З 1991 року і по теперішній час очолює районний Центр культури та дозвілля. За цей час колективи установи неодноразово ставали переможцями найрізноманітних конкурсів обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, заклад посідав призові місця в обласних заходах.

 

 

Новопсковський районний Центр культури та дозвілля офіційно відчинив свої двері у листопаді 1960 року. На той час він мав назву районний Будинок культури ім.Т.Г.Шевченка. Будівля розрахована на 350 місць.

     Після відкриття Будинку культури, окрім, безпосередньо працівників клубної системи, в будівлі розміщувалися районна дитяча і доросла бібліотеки, районний краєзнавчий музей, районна кіномережа та бухгалтерія. Згодом, всі ці структури залишили заклад в силу різних обставин, і на даний час в закладі розташований відділ культури Новопсковської райдержадміністрації та централізована бухгалтерія відділу культури.       Першим директором Новопсковського районного Будинку культури став В.Т.Гладілка, який і нині проживає в одному з сіл району. В закладі були організовані чисельні клубні формування. Поступово, їх рівень ріс, і вже згодом, деякі колективи отримали звання «народний». В закладі довгий час функціонувала агітбригада, яка користувалася величезною популярністю серед працівників колгоспів та радгоспів, підприємств та організацій, куди з концертами програмами виїжджали культармійці. Агітбригада поєднувала в собі різножанрові напрямки: вокальні та танцювальні номери, гумористичні мініатюри, музикування.

    Однією з найбільш популярних форм дозвілля населення, свого часу, була музична вітальня. В закладі протягом багатьох років, починаючи з 1962 року, діяв народний оркестр народних інструментів, який згодом був реорганізований в ансамбль народних інструментів, самодіяльний народний духовий оркестр, який налічував більше 20 учасників. Окрасою закладу став дитячий хор, створений у 1972 році, який згодом отримав звання «зразково-показовий», а нині це зразковий хор «Сонечко». Створений ще у 1984 році фольклорний колектив «Криниченька» діє й до цього часу. Славетним колективом районного будинку культури, не одне десятиріччя, був народний хор «Слобожани», багато років поспіль очолюваний Заслуженим працівником культури України Б.М.Жданом.

     Створені протягом останніх десятиріч колективи: народний молодіжний театр, зразкова хореографічна студія «Рандеву», народний ансамбль народної пісні «Слобода» та народний вокальний ансамбль «Земляки» успішно працюють і до нині.

      Протягом більше ніж п’яти десятиріч заклад брав участь в багатьох заходах Всеукраїнського та Міжнародного рівнів, та приймав на своїй території гостей з усієї України та міжнародні делегації. У минулих роках проводилися показові республіканські масові заходи: семінари, школи передового досвіду, в яких брали участь іноземні представники та представники регіонів України. З розмахом проводилися масштабні заходи на стадіонах Новопскова до річниць селища, ювілейних дат Перемоги у ВВв та Незалежності України.

Творчі колективи РЦКД, за роки існування закладу, взяли участь у багатьох Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях, оглядах-конкурсах, творчих звітах: Всеукраїнському фестивалі «Сонячні кларнети», фестивалі української пісні «Червона рута», Всесоюзному фестивалі народної творчості, Всесоюзному огляді самодіяльної художньої творчості, ставали переможцями в республіканському огляді діяльності культурно-освітніх закладів по інтернаціональному та патріотичному вихованню населення, Міжнародному фестивалі народної творчості «Слобожанський Спас», Відкритому фестивалі козацької творчості «Козацькому роду нема переводу», обласному фестивалі патріотичної пісні «Воронцева слобода», Міжнародних фестивалях «Куяльник – 2008», «Хай пісня скликає друзів», «Весняні арабески», Міжнародному благодійному фестивалі молоді «Чорноморські ігри», Всеукраїнському телевізійному конкурсі «Крок до зірок», обласних фестивалях «Золотий дударик», «Обдаровані діти». Неодноразово колектив виступав на сценах столиці України, має багато подяк, грамот та дипломів.

На даний час районний Центр культури та дозвілля - це культурно-долзвіллєва та методична установа району. До обов’язків керівників колективів та спеціалістів відділів входить надання всім клубним працівникам теоретичної та практичної допомоги.

 

 

Адреса: смт. Новопсков, вул. Леніна, 38

Телефон: (06463) 21334

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


 

Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Серпень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4